Vyberte možnost Stránka

Sídlo firmy vybírejte vždy s rozvahou

Rate this post

Sídlo firmy zapsané v obchodním rejstříku je jednou z nezbytných náležitostí, bez níž se při podnikání rozhodně neobejdete. S trochou nadsázky je to něco podobného jako místo trvalého pobytu pro fyzickou osobu. Takové sídlo se však dnes nemusí shodovat s místem, kde živnostník skutečně provozuje svoji činnost a právě díky tomu je možné využívat služeb celé řady poskytovatelů tzv. virtuálních kanceláří. Že to mnoha podnikatelům přináší určité výhody je nasnadě, jinak by tyto služby nebyly tolik žádané.

Sídlo firmy na „dobré adrese“ vám může vylepšit image

Pro řízení firmy není dnes v mnoha případech skutečná kancelář téměř potřeba a týká se to celé řady profesí. Daňový poradce, programátor nebo zprostředkovatel pojišťovacích produktů se bez ní může opravdu docela dobře obejít. Existuje hned několik důvodů, které vedou podnikatele k tomu, aby přesunuli svoje oficiální sídlo a začali využívat služeb virtuální kanceláře. Možnost zapůsobit na svoje zákazníky a obchodní partnery tím, že mám na vizitce uvedenu lukrativní adresu, je pak důvodem asi nejvíce patrným.

Aby byl efekt „dobré adresy“ opravdu účinný, je nutné poskytovatele sídla vybírat až po náležitém uvážení.

Mít sídlo firmy v domě s nebývale vysokým počtem dalších podnikatelů, může zapůsobit právě opačně. Někdy to dokáže i vzbudit pozornost kontrolních úřadů, což je věc, které se většina společností obává, a to i v případě, že není co skrývat.

Favorité mezi tuzemskými adresami

V České republice existuje hned několik lokalit, které jsou firmami doslova přecpané. Co podnikatele vede k tomu, aby sdílel totožnou adresu hned se stovkami dalších, se dá pouze hádat. I lukrativní adresa totiž poněkud ztratí na lesku, jestliže si váš potenciální obchodní partner z veřejně dostupných zdrojů zjistí, že sdílíte virtuální kancelář řekněme s tisícovkou dalších živnostníků. Je proto nejspíš lepší, dát přednost méně obsazené adrese v některé ze solidních čtvrtí Prahy, Olomouce nebo třeba Brna.

Seznam ulic v jednotlivých městech, které se z tohoto hlediska těší mezi živnostníky největší oblibě je připraven v následující tabulce.

Město 1. místo 2. místo 3. místo
Praha Rybná Kaprova Sokolovská
Brno Lidická Příkop Merhautova
Ostrava 28. října Nádražní Výškovická
Plzeň Sokolovská Žlutická Klatovská třída
Olomouc Olomoucká Trnkova Nádražní
H. Králové Třída E. Beneše Štefánikova Pod Zámečkem
Č. Budějovice Lidická třída V. Volfa J. Bendy
Liberec Dobiášova Liberecká Gagarinova
Pardubice Nábřeží Závodu míru Dašická E. Košťála
Ústí nad Labem Masarykova Jizerská Klíšská

Solidní poskytovatel zajistí celou řadu služeb

Pokud se živnostníkovi při hledání sídla firmy podaří vyhnout adresám, jako je například ta na pražském Pohořelci, může si jistě gratulovat. Kvalitní poskytovatel virtuální kanceláře by měl svým klientům krom solidní adresy zajistit též celou řadu doplňkových služeb, které teprve dodají celé věci na hodnotě a pomohou s běžným provozem i případným rozvojem podnikání. A co konkrétního by tedy měl zajistit?

A) Vybudovat plně funkční recepci a zajistit vyškolený personál.

B) Přebírat klientovu poštu a umožnit její vyzvedávání, případně zajistit přeposílání na domluvenou adresu.

C) Vyřizovat veškeré telefonické hovory, přeposílat faxové zprávy apod.

D) Zajistit přepisy různých textů a kopírování či skenování důležitých dokumentů. Případně vypomoci i se zpracováním faktur.

E) Umožnit využití nějaké zasedací místnosti za účelem obchodní schůzky či úředního jednání.

Úspory času i financí

Částky, které se dají za přispění virtuální kanceláře každý měsíc ušetřit, mohou být velice zajímavé.

Úspory za nájem reálných kancelářských prostor i peníze ušetřené na mzdách za kvalitní personál mohou dosahovat i několika desítek tisíc korun.

Také čas spojený s běžným administrativním provozem firmy se dá jistě využít lépe, ve prospěch samotného byznysu. To rozhodně přivítá každý podnikatel a není tedy divu, že obliba virtuálních kanceláří je stále tak vysoká.

Využití služeb virtuálního sídla je tedy pro mnoho profesí naprosto vyhovující záležitostí a lze takto bez problémů provozovat živnost. Jedná se především o IT specialisty, nejrůznější poradce nebo třeba projektanty. I když tento způsob podnikání přináší slušné výhody, není jistě určen pro všechny druhy podnikatelské činnosti. Každý musí sám uvážit, zda se právě jeho byznysu může ve virtuální kanceláři dařit či nikoliv.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.