Vyberte stránku

Seriál James Cook Languages – Jak se efektivně učit

Seriál James Cook Languages – Jak se efektivně učit

S pozitivním přístupem nejdál dojdeš. Tipy na efektivní výuku angličtiny.

Člověk se má neustále co učit. A to nejen ve škole a v práci, ale i v soukromém životě. Mnoho lidí se celý život učí cizí jazyk, ale pokroku nedosahuje téměř vůbec, nebo jenom velmi pomalu. Jazyková škola James Cook Languages proto připravila seriál tipů a triků, jak se efektivně učit. A to nejen jazyky. Seriál ukáže, jak se sebevzděláváním začít, jak se motivovat, jaké jsou nejčastější chyby a jak je otočit ve svůj prospěch.

V seriálu naleznete tipy:

 

Bez motivace to nejde, hlavně na začátku.

Před tím, než začnete, je důležité si uvědomit, jak o učení přemýšlíte. Pomůže vám k tomu malé cvičení:

Vezměte si tužku a papír. Nastavte si čas na stopkách na 60 vteřin a poté na papír pište jakákoliv slova, která Vás napadnou, když se řekne „učit se cizí jazyk?“…

Napadla Vás slova, jako MUSÍM? GRAMATIKA? ZAPOMÍNÁNÍ? Nebo spíše KOMUNIKACE? PŘATELÉ? CESTOVÁNÍ?

Pokud převažují slova červeného typu, podvědomě o svém učení smýšlíte v podobě překážek, nebo nástrojů – to znamená, že nemáte k učení (cizího jazyka) pozitivní vztah.  A to pro mozek znamená rozpor mezi tím, co “byste chtěli“, a co opravdu podvědomě chcete, nebo cítíte.

V takovém případě je velice těžké se dlouhodobě k učení motivovat, svým způsobem tak podkopáváme svou vlastní snahu.

TIP!

Jednou za půl roku si položte výše zmíněnou otázku a co nejrychleji napište na papír co vás zrovna napadne. Poté se zkuste zamyslet nad tím, co můžete udělat pro to, aby se červená slova změnila v zelená.

Vzdělávání by mělo být v první řadě radost. Když totiž studujete a máte u toho negativní pocity, moc se toho nenaučíte, protože co mozek nebaví, to s velikou pravděpodobností vypustí. A hlavně u takového učení dobrovolně dlouho nevydržíte.

Z toho vyplývá, že pozitivní motivace je bezvadným a pevným základem dlouhodobého kvalitního učení. Na ní stojí vše ostatní. Je to první patro naší pomyslné sebevzdělávací pyramidy.

Druhé patro tvoří plán, o kterém si řekneme něco více příště. Těšit se můžete na otázky, které byste si měli položit, než začnete plán připravovat a rady, kdy se učit sami a kdy už je třeba sehnat pomoc. A samozřejmě, jak si správně stanovit cíl, který je dosažitelný a posune vás dál.

Pro zájemce o zlepšení efektivity učení nabízí jazyková škola James Cook Languages jednodenní workshop nazvaný Jazyková finta, na kterém zkušený lektor účastníkům vysvětlí, jak získat motivaci k učení, jak si sestavit vzdělávací plán nebo jak pracovat s učebním „deníkem“. Termíny workshopů a seminářů naleznete na stránkách JCL.

 

 

Další díl seriálu James Cook Languages  naleznete ZDE.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.