Vyberte možnost Stránka

Portálové jeřáby: Jak zefektivní služby v průmyslu?

Portálové jeřáby: Jak zefektivní služby v průmyslu?
Rate this post

Jeřáby asi nemusíme představovat, protože s nimi si hrají již malé děti. A i jim tyto stroje v podobě hraček pomáhají s nákladem. Profesionální, velké jeřáby pak zlehčují práci s opravdu těžkými břemeny, takže se uplatní v průmyslu. Vidíte je na stavbách, jejich princip se ale uplatní i v obchodech. Víte však, že existuje více druhů s různou konstrukcí, mechanikou, a ty se pak uplatňují dle potřeby? Mrkneme se na portálové jeřáby.

Konstrukce portálových jeřábů – využití

Jeřáby se dělí různě. Pokud si jako podnikatel budete vybírat tento stroj, rozhodovat se budete dle toho, k jakému účelu jeřáb využijete. Nejčastější typy jsou mostové a portálové jeřáby. Mostové se uplatní v prostorech, kde se manipuluje s těžkými břemeny ve třech osách. Portálové jeřáby se zase posouvají po kolejnici v úrovni země. Tento jeřáb se skládá z jednoho či dvou mostů, konkrétně noh portálového jeřábu nebo příčníků s pojezdovými koly a pohony. Jde o velmi flexibilního pomocníka, s nímž lze manipulovat jak v interiéru, tak i exteriéru. Zkrátka tam, kde mostový jeřáb nestačí, nasadí své síly právě portálový jeřáb.

Portálové jeřáby – funkce

Pojďme prozkoumat fungování portálového jeřábu více. Jeho pohony se řídí měničem frekvence s nastavitelným režimem rozběhu i brzdění, což ovlivňuje kyv břemene. Stroj se tak plynule pohybuje, vše je tím pádem bezpečné a spolehlivé. Pohony samotné pak řídí měnič frekvence, který umí nastavit režim rozběhu a brzdění právě s ohledem na maximální bezpečí. Portálový jeřáb má mnoho funkcí, díky nimž je opravdu variabilní. Lze jej dokonce využít i bez kolejnice, kterou lze nahradit plně otočnými pojezdovými kladkami rovnou na zemi. A jaké jsou výhody portálového jeřábu? Nezatěžuje statiku daného objektu. I bez využití kolejnic je mobilní, můžete jej rychle smontovat i rozložit, má tak všestranné použití. Disponuje nosností až 120 tun. Vybírat si lze z jeřábů kolejnicových, bez vodící kolejnice (tedy se zmíněnými kladkami) či dvounosníkové.

Portálové jeřáby na míru vám ulehčí práci

Nastínili jsme, jak portálový jeřáb funguje. Jeho variabilní konstrukce umožňuje stroj instalovat, pokud potřebujete manipulovat s objekty nad velkými skladovými prostory, kde ve zvýšené poloze nelze složit jeřábovou dráhu. S tím se setkáváme ve výrobních, skladovacích a montážních halách, dále v přístavech, na skládkách nebo překladištích apod. Není problém nechat si udělat vlastní portálové jeřáby na míru, které pak pracovníkům maximálně ulehčí práci, a tím pádem se zefektivní výroba. Profesionální firma vám postaví stroj o různé velikosti, nosnosti, konstrukci i pohyblivosti na míru přesně tak, jak si budete právě vy přát.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.