Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat správnou délku pásku? Nejen to poradíme

Jak vybrat správnou délku pásku? Nejen to poradíme
Rate this post
!AdSense – before contentStylový doplněk, bez kterého by bylo na ulici hodně holých zadků. Zjistěte, jak vybrat pásek ve správné délce!

Obecně se říká, že pásky zabraňují spadnutí kalhot. Ovšem dobře vybrané kalhoty by měly držet samy o sobě, tudíž v ideálním případě pásku není třeba. Módy znalí páni však ví, že pásek funguje hlavně jako doplněk outfitu.

V poslední době je také velmi trendy nosit šle, i přesto dává většina pánů přednost právě pásku. 

Poradíme, jak vybrat pánský pásek, který materiál zvolit a jaká délka bude vhodná právě pro vás.

Věděli jste, že: Pásky se běžně začali nosit ve 20. letech minulého století, předtím byly součástí hlavně uniforem a oficírského oblečení. 

Při nákupu pásku se zaměřte na délku (a šířku), materiál, sponu a zda se vám vybraný model bude hodit k botníku a oblečení.

Obsah článku

Jaká je správná délka pásku?

Není to nic složitého, ideální délku pásku poznáte tak, že jej máte zapnutý na třetí dírku. Zapnutí na první dírku značí příliš malý model a zapnutí na poslední dírku zas ukazuje na příliš velký pásek.

pasek-delka-3

Jaká je správná šířka pásku?

Co se šířky pánského pásku týká, nejvhodnější je 35 mm. Platí to pro oblek i běžné kalhoty. Chcete-li pásek užší, pak doporučujeme 30 mm. Užší pásky jsou nemoderní a působí tak nějak zvláštně.

pasek-delka-2

Jaký materiál pásku je nejlepší?

Jednoznačně kůže! Kvalitní kožený pásek (z teletiny, hovězí kůže) lze poznat podle toho, že je vyroben z alespoň dvou vrstev, lépe ze tří i více. Pásek z ušně je při správné péči odolný vůči vlhkosti, vysokým teplotám, je dlouho pružný, ohebný a příjemný na omak.

Co jste nejspíš nevěděli! Pokud se vám kožený pásek kroutí, rozhodně se nejedná o vadu. Kožený materiál pásku se po nějaké době nošení začne přizpůsobovat vašemu tělu a není tak už zcela rovný. Kůže zkrátka “pracuje“ na každém kroku i sednutí. 

pasek-delka-1

Jakou sponu na pásku?

Odpovědí je váš vkus a styl. Nabídka obchodů je dostatečně široká, každý si tak najde to, co odpovídá jeho představám.

Jak pásek kombinovat? Ladit?

Obecně platí, že nejslušivější kombinací je pásek a boty v jednom odstínu. Vypadá to dobře a nejste-li si jistý v kombinování barev, je tato cesta jistotou, že nic nezkazíte.

Samozřejmě, že pokud máte rádi experimenty, můžete se odvázat třeba s páskem v červeném, modrém, zeleném a jiném provedení.

pasek-jak-ladit

Nosíte pásek? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.