Vyberte stránku

3 tipy, jak si bezpečně půjčit od nebankovní společnosti

3 tipy, jak si bezpečně půjčit od nebankovní společnosti

Pokud se ve svém životě dostanete do situace, kterou budete chtít řešit půjčkou, a rozhodnete se zvolit cestu nebankovní půjčky, obezřetnost je na místě. Nebankovní půjčky mají mnohé výhody (není nutnost ručení, peníze máte na účtu téměř okamžitě a další), skrývají ale i určitá rizika. Pokud se ale budete řídit následujícími radami, můžete si být jistí, že žádnému podvodníkovi nenaletíte.

Ať víte, s kým máte tu čest

Nabídka nebankovních půjček je velmi široká, jejími poskytovateli se to na trhu jen hemží. Ti nejpřátelštější paradoxně bývají podvodníci. Vyhněte se všem, kteří se schovávají za P.O. boxy a nejasnou identitou. Odstoupení od smlouvy, reklamace nebo slibovaných peněz byste se nedočkali.

Vyplatí se věřit větším nebankovním poskytovatelům, jako je Zonky, u nichž přesně znáte podmínky půjčky. Navíc díky povinnosti disponovat licencí od ČNB se nebankovní půjčky v posledních měsících velmi zprůhlednily. Nebojte se, poctivých poskytovatelů je stále dostatek.

Důkladně si porovnejte nabídky

Skočit po první společnosti, kterou vám vyhledávač zobrazí, by byla velká chyba. Může se stát, že jiná vám nabídne výhodnější podmínky. Creditka.cz nyní například umožňuje zažádat o půjčku s 0% úrokem v případě, že se jedná o vaši první online půjčku.

Kromě délky kontraktu, splatnosti, výše splátek a maximální možné částky věnujte pozornost především RPSN. Tato zkratka znamená roční procentní sazbu nákladů a poznáte podle ní skutečnou cenu půjčky. Mimo výše úroků totiž počítá i s různými poplatky, které mohou půjčku výrazně prodražit.

Půjčujte si, jen když opravdu musíte

Velikou nevýhodou nebankovních půjček jsou úroky a pokuty z prodlení. Zaplatíte-li včas, můžete být v klidu a půjčka od Micro Credit je pro vás výhodná. V opačném případě nastává problém. Proto velmi důkladně zvažte, jestli je půjčka skutečně tím pravým řešením vaší situace. Bez toho aniž byste si byli stoprocentně jistí, jak ji v řádném termínu splatíte, se do půjčování peněz nikdy nepouštějte.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.