Vyberte stránku

Zkušený účetní firmě hodně ušetří

Zkušený účetní firmě hodně ušetří

Být svým vlastním účetním? Raději ne. Mnohem lépe uděláte, obrátíte-li se na odborníky. Víme, kde je najdete.

Vést firmu není jen tak. Ono ani být OSVČ (osobou samostatně výdělečně činnou), či chcete-li živnostníkem, není lehká disciplína. Kromě vyvíjení podnikatelské činnosti se musíte také věnovat hlídání legislativy a další povinnou administrativou spojenou s podnikáním. Vedení účetnictví pak je poslední záležitostí, na kterou se jim nedostává času, energie a chuti už vůbec ne.

Je vaše firma finančně zdravá? Měla by být.

“Základem prosperity firmy je její finanční zdraví,” potvrdí vám nejeden účetní. A stejně jako své zdraví až na výjimky přenecháváme odborníkům, tedy lékařům, stejný postoj byste měli zaujmout i při svém podnikání. Takže se po nocích netrápit nad peněžním deníkem či pokladní knihou, a místo toho se věnovat rozvoji firmy jako takové. A účetnictví delegovat na toho, kdo se v něm vyzná. A navíc ví, kde ušetřit. Zkušený účetní nabízející účetní poradenství ví o možnostech úspor. Účetní ve společnosti Jake&James, s.r.o. tedy určitě.

Jednotné a podvojné účetnictví

Pojďme si ale trošku objasnit pojmy. Účetnictví rozdělujeme na jednoduché a podvojné. Pojmem jednoduché účetnictví stručně řečeno rozumíme podávání přehledu týkající se příjmů a výdajů z jednoho účtu. Jde-li o vedení několika účtů, hovoříme už o účetnictví podvojném. Nabídka služeb účetních firem, konkrétně již zmíněné Jake&James, s.r.o. však sahá mnohem dál.

Daňové optimalizace i vedení peněžního deníku

Patří do nich daňová optimalizace, zpracování daňové evidence, knih majetku, závazků, peněžního deníku a pokladních knih. Stejně jako správa datové schránky, zastupování na úřadech a samozřejmě veškerých povinností daných státem, do nichž spadá například archivace dokumentů, účtování a odpočet DPH, pravidelná fakturace, EET atd. Není toho málo, že?

Obraťte se na specialisty v oboru

Vedení účetnictví rozhodně neberte na lehkou váhu. Nesprávně vedené finance vás totiž mohou dostat až za mříže. Nízké však nejsou ani pokuty od finančního úřadu, jak by vám potvrdil nejeden podnikatel, který se domníval, že vše zvládne sám. Říká se, že chybami se člověk učí, ale chyby ve vedení účetnictví rozhodně nejsou tou nejlepší školou.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.