Vyberte možnost Stránka

O důvodech mužského hazardu

O důvodech mužského hazardu

Podle statistik tvoří přibližně 70% zákazníků kasina muži. Ženy uzavírají sázky a riskují své peníze mnohem méně často. To není překvapující, protože muži jsou mnohonásobně bezohlední než spravedlivý sex. A nejde o pouhou spekulaci, ale o vědecky dokázaný fakt …

Muži více hazardují než ženy: některé statistiky

Muži se více nechávají unášet, obtížněji se zastavují a častěji prohrávají – komise pro hazardní hry dospěla k těmto výsledkům po studii britských obyvatel. Podle jejích statistik je 66% hráčů kasina mužů a pouze 34 žen. Výsledkem studie bylo také zjištění, že ženy trpí závislostí na hazardních hrách mnohem méně často než zástupci silnějšího pohlaví – pouze v 1 z 5 případů. Tato statistika se ve větší míře týká online stránek. Dámy jsou v offline kasinech vzácnými hosty. Zde se objevují, obvykle jako společníci mužů, kteří přicházejí do hazardních her s jediným cílem – uhasit touhu po vzrušení.

Je to všechno o hormonu – o hlavním důvodu mužských hazardních her

Vzrušení je jednou z nejneobvyklejších a nejobtížněji vysvětlitelných mužských emocí. Vzniká v nepřítomnosti slávy a touhy získat něco jako odměnu. Nepředvídatelnost výsledku a ostré zatáčky hry (ať už je to automat jakéhokoli kasina prezentovaný na https://csgame.cz/ nebo sportovní zápas) způsobí u člověka prudké uvolnění dopaminu.

Dopamin je hormon produkovaný, když si člověk užívá. Je to on, kdo se vyrábí, když člověk sní své oblíbené jídlo nebo se miluje. A právě tento hormon vám umožňuje vyrovnat se se stresem. Zástupci silnějšího pohlaví proto často zápasí s problémy tím, že:

  • Jejich zablokování nebo pití;
  • Strávit bouřlivou noc s krásnou dívkou;
  • Několik sázek na výherní automaty.

Čím častěji se dopamin vyrábí, tím více chcete pokračovat v tom, co stimuluje tento proces. Tak vzniká závislost na hazardních hrách.

Přirozené vysvětlení závislosti na hazardních hrách

Uvolňování hormonu rozkoše není jediným důvodem, proč muži hazardují. Lze vysvětlit touhy silnějšího pohlaví po hazardních hrách podle jejich povahy: muži jsou výdělky. Takto byly vytvořeny. V moderních podmínkách nepotřebují jídlo a zabíjejí mamuty. Ale z toho nezmizí touha dobýt, dobýt a vyhrát. Na podvědomé úrovni muži vnímají hazard jako lov a chtějí získat tu nejlepší kořist. Zatímco ženy, které se přirozeně starají o krb, se snaží zachovat stávající finance a nemrhat jimi.

Dalším vysvětlením zvýšeného hazardu mužů je touha být alfa mužem, vůdcem. To je také přirozený, ale více sociální aspekt. Hazardní hry jsou skutečnou příležitostí pro velké peníze. A v 21. století jsou peníze nejlepším ukazatelem vůdcovství. Čím více peněz má muž na svém účtu, tím více se cítí sebevědomě. 

Dosahování konkrétních cílů – jako jeden z důvodů

Muži často začínají hrát nikoli s cílem bavit se nebo se cítit jako vůdce, ale proto, aby dosáhli nějakého konkrétního cíle. Například:

Trávit čas. Jsou situace, kdy stačí zabít pár hodin. Sledování zpráv se rychle unaví a vtipy ze sociálních sítí jsou nudné. V takových situacích je návštěva nejlepší online casina nejoptimálnějším řešením problému. Hra, která byla spuštěna pro zajímavost, je rychle závislá, díky čemuž čas začíná létat nepozorovaně.
Utraťte snadné peníze. Někteří lidé věří, že peníze, které získali snadným způsobem, by také měly být snadno utraceny. Hazardní hry vám umožňují nejen zbavit se finančních prostředků, ale také získat dobrou výhru.
Necítí se osaměle. Pro introverty je hazardní hra příležitostí, jak se cítit sebevědomě a stát se lídrem. Kromě toho vám umožní na několik hodin zapomenout na samotu.
Vydělat peníze. Při absenci práce nebo v případě nedostatečných mezd je potřeba dalších výdělků docela akutní. A pokud je obtížné získat práci na několika pozicích, není těžké strávit pár hodin online strojem.
Každý z těchto důvodů nutí muže začít hrát. A po zahájení hry přichází její čas – hormon potěšení (popsaný výše), kvůli kterému často není možné dokončit hru včas. Výsledkem je – promarněné nejméně několik hodin a (často) ztráta velkých částek. Důvodem je neschopnost mužů zastavit se.

Místo závěru

Muži jsou silní přesně, dokud nebude příležitost uvolnit dopamin (aka potěšení) nebo dokud nebudou spuštěny přirozené instinkty. Jakmile k tomu dojde, zástupci silnějšího pohlaví částečně ztrácejí kontrolu nad sebou a svými činy. V hazardních hrách to vede ke vzniku závislosti na hazardních hrách. Odborníci proto důrazně doporučují, abyste se řídili standardními doporučeními bezpečné hry: nepřekračujte limit ztráty, nestrávte více než stanovený čas v online automatu a pravidelně si ve hře užívejte přestávky. Na základě této rady bude hazardní hry mužů hrát pouze do jejich rukou a pomohou získat nejen potěšení z procesu hraní, ale také finanční odměnu.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.