Vyberte možnost Stránka

Lightning Strikes (Bleskové údery): Nejšílenější a nejrychlejší knockouty ve světě boxu

Lightning Strikes (Bleskové údery): Nejšílenější a nejrychlejší knockouty ve světě boxu
5/5 - (1 vote)

Box, jak se mu občas říká ušlechtilé umění, je atraktivní souboj díky dlouhým a vyčerpávajícím výměnám úderů, taktickým přístupům k soupeři a rvačkám. Nicméně, jak už to bývá, v paměti utkví především knockouty.

Stačí jeden úder, jedna jediná rána, malá chvilka nepozornosti a soupeř vás pošle do „říše snů“. Anebo, v lepším případě, že tam pošlete svého soupeře vy. Takových úderů jsme už viděli mnoho, ale zvláštní prostor si zaslouží ty, které dokázaly rozřešit otázku vítěze hned na začátku zápasu. Před vámi je seznam pěti nejrychlejších a nejzajímavějších knockoutů ve světě boxu. Ten, kdo si na tyto zápasy vsadil, byl jistě výsledky ohromen. Kdo ví, třeba zápasy v March Madness (Březnovém šílenství), na které si můžete vsadit prostřednictvím prověřených irských kasin, a které jsou k nahlédnutí na adrese topcasinoexpert.com/cz/country/czech-republic/, přinesou také rychlé knockouty.

#5 Daniel Jiménez vs Harald Geier, 1994 – 17 sekund

Portorický šampion Jiménez dopřál svému vyzyvateli Geierovi v Rakousku výhodu domácího prostředí, ale to bylo z jeho strany vše, co se štědrosti týkalo, pokud se bavíme o jejich zápase o titul WBO v superbantamové váze v roce 1994.

Přestože byl rakouský bojovník do té doby neporažený, byl uzemněn prvním a jediným úderem v zápase, který mu byl podle oficiální časomíry uštědřen již po 17 sekundách. Jiménez si nakonec svůj pás udržel.

#4 Nigel Benn vs Ian Chantler, 1987 – 16 sekund

Britský boxer Benn během své profesionální kariéry zaznamenal několik bleskových knockoutů. Jeden ze svých nejrychlejších knockoutů, a rovněž jeden z nejrychlejších KO v historii profesionálního boxu, provedl Benn proti rodákovi ze St. Helens Ianu Chantlerovi v Hudsons Sports Centre ve Wisbechu v hrabství Cambridgeshire.

Jedenáctý Bennův profesionální zápas trval pouhých 16 sekund. “ Dark Destroyer“ zasadil Chantlerovi pravý hák na bradu a tím ho „uspal“. Všechny Bennovy dosavadní zápasy skončily jeho přímým knockoutem, stejně jako dalších 11 zápasů v jeho zářivé profesionální kariéře.

#3 Jimmy Thunder vs Crawford Grimsley, 1997 – 13 sekund

Jednalo se o souboj mezi zápasníkem, který krátce před daným zápasem ustál 12 kol s ikonickým Georgem Foremanem, a bývalým mistrem světa, který se pyšnil poměrně působivou statistikou 32 vítězství v předchozích 39 zápasech.

Skutečnost, že s Foremanem absolvoval 12 kol, Grimsleymu v tomto zápase nepomohla. Hned první úder, který mu Thunder zasadil a který přišel po pouhých 13 vteřinách, byl úder osudný.

#2 Jeremy Williams vs Arthur Weathers, 1996 – 10 sekund

Druhý nejrychlejší knockout v našem žebříčku se odehrál v kalifornském Long Beach v roce 1996. Jeremy Williams svého amerického protějška Arthura Weatherse knokautoval s lehkostí, jaká byla do té doby a i posléze k vidění jen zřídka.

Zajímavé je, že i když v ringu vydržel kratší dobu než většina zápasníků v našem článku, Weathers zde dokázal vyslat jeden úder. Williams se však ubránil a vzápětí zasadil svému soupeři ničivý úder pravým horním hákem. Vše trvalo pouhých 10 sekund.

#1 Phil Williams vs Brandon Burke, 2007 – 10 sekund

Tento zápas v rámci našeho žebříčku trval stejně dlouho jako ten předchozí, ale rychlost knockoutu byla rozhodující. Williams se zapsal do boxerské historie, když zasadil Burkovi knockoutový úder v okamžiku, kdy k němu soupeř sotva doběhl ze svého rohu po zaznění gongu. „The Drill“ tak nechal diváky v Saint Paulu v Minnesotě beze slov jak tímto úderem, tak svým zajímavým oblečením inspirovaným komiksovými motivy. Možná byla tato porážka zásadní, možná ne, ale Burke brzy po ní, vlastně o dva roky později, odešel do důchodu s tristní statistikou 0-5-1.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.