Vyberte možnost Stránka

Donáška květin nejenom pro notorické zapomnětlivce

Donáška květin nejenom pro notorické zapomnětlivce

Květinou vyjádříte mnohé. Lásku, obdiv i uznání. Květina je navíc univerzálním dárkem vhodným pro všechna pohlaví i věkové kategorie. A vytrhne trn z paty i těm, kteří postrádají inspiraci a nevědí, jaký dárek obdarovanému koupit.

Zapomněli jste na narozeniny, výročí svatby či jinou významnou událost svých blízkých? Rádi byste své vyvolené vyznali lásku? Vyjádřili poděkování někomu, kdo vám pomohl s projektem či vás podpořil v tíživé životní situaci? Důvodů, proč darovat květinu, může být celá řada. Květina je navíc univerzálním dárkem, který nikoho neurazí. Naopak, snad za všech okolností potěší. A díky službám, jako je rozvoz květin, ji můžete darovat doslova a do písmene za pět minut dvanáct.

Jakou květinu zvolit?

Pokud chcete být originální, řiďte se symbolikou květin. Díky ní totiž květina nahradí slova. Ovšem pozor, nejde jen o druh květiny jako takový, ve hře je i její barva a k překvapení mnohých i množství. Vezměme si takovou růži. Jedna rudá růže je vyznáním lásky, kytice rudých růží ovšem už vyjadřuje spíše poděkování. Opatrní byste měli být s dalšími barvami – růže žlutá například značí žárlivost, bílá čistotu, oranžová touhu.

Květiny mluví

Zajímavou symboliku mají i karafiáty, na něž se v řeči květin nahlíží i z pohledu jejich vůně. Karafiát vonící je symbolem přátelství, kdežto karafiát bez vůně poukazuje na špatný charakter. V květomluvě však svou roli hraje i místo, kde květina vyrůstala. Darujete-li někomu karafiát planý, tedy rostoucí ve volné přírodě, dáváte mu tím najevo, že vám jde pouze přátelství, nikoliv lásku. Květomluva tak je zajímavým způsobem vyjádření citů, byť dnes se jejím prostřednictvím (snad až na ty růže) vyjadřuje málokdo.

Řešíte dárek na poslední chvíli

Dnes květiny vybíráme spíše podle příležitosti, barvy a druhu. A zkušení floristé ze specializovaných e-shopů květiny do kytice ochotně vyberou sami. Aniž bychom byli nuceni stát dlouhé fronty v květinářstvích. A objednanou kytici obdarovanému doručí přímo do ruky! I s originálním přáním, což je praktické především v okamžiku, kdy dárek řešíme na poslední chvíli.

Barva, druh, nebo příležitost?

Donáška a doručení květin je například součástí služeb e-shopu fleurop.cz. Květiny zde můžete vybírat podle barvy, druhu či příležitosti, ať již se jedná o kytice svatební, slavnostní, smuteční či pohřební. V nabídce ovšem jsou i kytice z lásky, poděkování, pro uzdravení i pro obchodní partnery. I takovouto kyticí tedy mnohé vyjádříte, aniž byste museli studovat květomluvu.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!